PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149708}

Ptaki ciernistych krzewów: Stracone lata

The Thorn Birds: The Missing Years
6,3 983
oceny
6,3 10 1 983
Ptaki ciernistych krzewów: Stracone lata
powrót do forum filmu Ptaki ciernistych krzewów: Stracone lata

O czym to jest? Tzn czym różni się od zwykłych "Ptaków..." ?

ocenił(a) film na 8
m_a_c_88

to jest o miłości która dopadła Maggie i księdza a Ptaki są raczej horrorem

kashaa_opole

Jemu/Jej nie chodziło o "Ptaki" Hitchcocka, tylko miniserial "Ptaki Ciernistych Krzewów" - http://www.filmweb.pl/serial/Ptaki+ciernistych+krzew%C3%B3w-1983-110996 , dlatego też napisał(a) "Ptaki...". :)

ChemicalMurder

a więc, czym to się różni?

Gotowka

SPOILER. Też mnie zastanawia czym to się różni, nie mogą to być dalsze losy po tym co się działo w serialu bo na końcu serialu dali do zrozumienia, że kardynał umarł... więc o co chodzi? Czy są to te stracone lata kiedy nie byli razem? To nie miałoby chyba wiele sensu...

carolotta

Może to po prostu remake, skrócona wersja serialu przerobiona w film...

ocenił(a) film na 4
ChemicalMurder

Ten serial można nazwać jednym wielkim niewypałem , z pierwszą częścią łączy go tylko tytuł , jest to zupełnie inna historia , nie mająca nic wspólnego z książką.
Ralph na początku lat 40 , w czasie gdy w Europie trwa wojna , przyjeżdża do Droghedy. Zaraz po nim zjawia się tam Luke , który nagle przypomina sobie o rodzinie i chce znowu wrócić do Meggy. Cieszy to bardzo Justine , która ucieka z domu aby zamieszkać z ojcem , jednak Luke'owi bardziej zależy na małym Dean'ie , którego porywa.Ralph dowiaduje się , że Dean jest jego synem ...
jeśli komuś zapadła w pamięć część pierwsza serialu i czytał książkę to do oglądania tej wersji nie zachęcam ;p

otma_x1917

Jezu, kto to zatwierdził do produkcji? Obejrzę z ciekawości, ale taka wariacja na temat "Ptaków" do mnie nie przemawia. Czytałam na anglojęzycznej stronie, że "nowemu stadu ptaków ciernistych krzewów powinno się podciąć skrzydła".

otma_x1917

Brzmi niezbyt zachęcającą... ale pewnie i tak obejrzę, choćby po to, by później z czystym sercem móc krytykować ;)

m_a_c_88

Obejrzałam. Nawet na podglądzie było mi ciężko to oglądać. Początek i Ralph ratujący uchodźców czy ktokolwiek to był bardzo mi się podobał, pokazało to te część Ralpha, którą zawsze lubiłam. No i Richard nawet starszy nadal hmm ciekawie wyglądający :)

Potem to była jedna wielka masakra, jedno wielki nic... Jakby ktoś wyciągnął jakiś niedoszły scenariusz napisany na papierze toaletowym. Jeżeli ktoś chciał 'wydoić' jeszcze temat jakimi były "PCK" można to było zrobić jakoś inaczej, lepiej... nie po 13 latach i w ten sposób...

jocisko

Jednym słowem strata czasu? (chociaż to dwa słowa;)) A te w miarę możliwe momenty to do której minuty? Może przynajmniej je obejrzę ;)

m_a_c_88

Po odcinkach to nie wiem :)

Ale w pierwszym odcinku Ralph opiekuję się tymi uchodźcami.

Poza tym (inne odcinki) Ralph i Maggie w jakiejś starej chacie i sceny erotyczne 13 lat później ciut bardziej odważne.:) (plus wiecznie młody Richard) W tej samej chacie Ralph wyznaje miłość Maggie i nawet chce zrezygnować z kapłaństwa. Jeżeli w momentach, gdy na ekranie pojawia się Maggie przykleić na monitor Rachel Ward nawet stanowi ciekawe uzupełnienie pierwszej części Ptaków.

Ralph bijący się z Lukiem o Dane też ciekawy (podarta sutanna jakoś tak sexy wygląda).

Niemniej jednak polecam emisje po paru piwach. Po emisji natomiast kuracje w postacie 3 maratonów pod rząd pierwszej części PCK. Uwaga nie wolno czytać książki po obejrzeniu tych Straconych lat (tak poza tym autorka nigdy nie widziała SL, nawet nie czytała scenariusza).

otma_x1917

chryste.

ChemicalMurder

Dokładnie ChemicalMurder ;) (swoją drogą ciekawy nick) Dziękuję za wyręczenie w wytłumaczeniu- niby "Obserwuję" temat, a jakoś nie dostałam żadnego info, że ktoś odp. :/
P.S. Dziewczyna, ale to już pewnie wiesz ;)

m_a_c_88

W serialu "Ptaki ciernistych krzewów" biegnie czas. Jest przeskok do przodu o rok, o cztery. A w pewnym momencie jest przeskok aż o 20 lat i Ralpha widzimy już siwego,,a Maggie podstarzałą. Wiec wymyslono, ze stworzony zostanie serial o owych brakujacych20 latach. Zeby zachować chronologię należaloby zacząc ogladać srary serial, potem przerwać ogladanie, by obejrzec to co sie dzialo w tych 20 latach o ktorych stary serial milczy. A po obejrzeniu tych 20 lat, dokonczyc stary serial w ktorym cala historia się ostatecznie kończy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones