PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766442}

XOXO

5,4 3 833
oceny
5,4 10 1 3833
XOXO
powrót do forum filmu XOXO

Film banalny i naiwny podobnie jak muzyka czyli amerykańska wersja manieczek z MDMA w tle heh... Cóż, osoby które lubią prawdziwą kulturę taneczną lub jeżdżą na festiwale typu boom albo ozora - błagam nie oglądajcie bo oślepniecie ;) Całej reszcie polecam obejrzeć jak wygląda w rzeczywistości festiwal muzyki elektronicznej ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Apbn7FJ6TKo

tiglatpilesiar

Film do dupy fakt - ale OZORA jako wzór festivalu? ;) No błagam. Rozumiem nagle nad morzem albo już nawet Tomorrow ale OZORA to PsyTransowy festival to zupełnie inne klimaty.

W XOXO widzimy przebitki prawdopodobnie z Electronic Daisy Festival ktory nie jest takim złym festivalem, cechuje się tym że dużo ludzi się tam przebiera i jest dość progresywnie ale i tak można go polecić jak na stany, które nie kumają elektronicznej muzy. Muza która jest podana w filmie to nawet nie Manieczki tylko 18 w gimbazie przeplatana z jakimś gównianym dubstepem.

Masakra totalna, z daleka od tego obrazu.

piotr_kiljanski

haha ;) racja ;) Ja tylko uzupełnię że podając Ozore jako przykład pierwszy z brzegu, chodziło mi o uwypuklenie tego przerażającego dysonansu miedzy oryginalnym wzorcem festiwali tanecznych a tym co robią ostatnio Amerykanie. W dodatku nakładają na to jakąś przekombinowaną wersje wczesnych imprez rave czyli:

- wpadają w zachwyt nad działaniem pigułek przebrani w strój motyla
- chichoczą w epifanicznym slow motion przy dźwiękach jakiegoś plumkania

O ile stój motyla bym wybaczył, o tyle to plumkanie woła o pomstę do nieba. To jest kosmos. Armagedon. Ragnarök . Ale cóż, Amerykanie jak to Amerykanie - znów odkrywają Amerykę tyle że w wersji Mc`Donalds. Kiedyś myślałem że film Human Traffic to kres kultury klubowej. Jakże się myliłem... ;)

tiglatpilesiar

Porównując festivale EDM i psytrance pokazujesz, że raczej nie miałeś za dużo do czynienia ani z jednym, ani z drugim

QunZ

pierwszy raz byłem na imprezie technicznej w 1996 roku wiec raczej wiem sporo. Widziałem narodziny tej subkultury i jej eksplozje w latach 90tych. Przeszedłem przez wszystkie style od klasycznego techno, tranców, hardcorów i połamanych bitów do obecnych hi tech tranców i breakcorów. Miłośnikom prawdziwego grania polecam np. dokument Czechtek (2017). Świetna jest też książka "odmienny stan świadomości - historia kultury acid house i ecstasy " autorstwa J. Godfrey, M. Collin.

tiglatpilesiar

Tym bardziej dziwi mnie wybór reprezentatywnego festiwalu (cyt. "jak wygląda w rzeczywistości festiwal muzyki elektronicznej") jako ozorę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones