PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11538}

Wojna i pamięć

War and Remembrance
7,6 401
ocen
7,6 10 1 401
Wojna i pamięć
powrót do forum serialu Wojna i pamięć

Który pił brandy z Rudolfem Hoessem w jego domu w Oświęcimiu i który był w Babim Jarze? Wiem, że to postać autentyczna. Ten serial można oglądać fragmentami bez polskiego tłumaczenia na YouTube. Ten Niemiec występuje na YouTube "War and Remembrance part 5 Crematoria" i "War and Remembrance part 7 Babi Yar Massacre". Tam pije brandy z Rudolfem Hoessem w jego domu w Oświęcimiu i jest w Babim Jarze. Jak się nazywa ten Niemiec? Czekam na odpowiedź!

zdzichu35

zdzichu, ten niemiec to Paul Blobel, odpowiedzialny za likwidacje śladów masakr w Polsce na terenie ZSRR. Został skazany na smierc w Norymberdze. Polecam książkę Mistrzowie śmierci. Tam jest sporo o nim.

ocenił(a) serial na 6
zdzichu35

Nieprawda - jest to admirał imperialnej Firmus Piett poległy nad Endorem z ręki rebelianckich bandytów.

http://www.imperialchicks.com/profiles/images/Piett/eu_bg-1.jpg

Cieszę się że pomogłem.

ocenił(a) serial na 6
tc1987

admirał imperialny oczywiście.

ocenił(a) serial na 9
tc1987

Witam, czy ten serial można gdzieś zdobyć z polskim lektorem lub napisami? Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
IrenaSz

Nie wiem czy kiedykolwiek wyszedł w PL, ani czy ktoś gdzieś zamieścił napisy. Na szczęście jednak jest po angielsku a w dzisiejszych czasach nie jest szczególną przeszkodą.

Tym nie mniej brak tego serialu w PL biorąc pod uwagę że podobno 1 seria cieszyła się sporym oglądaniem kiedy puścili to w TV.

ocenił(a) serial na 9
tc1987

Obie części serialu były emitowane i oglądane w TVP tylko 1 raz. Telewizja tego nie powtórzyła, a kupić nigdzie nie można. A wielu moich znajomych (i ja) uważało ten serial za świetny, a część druga była uważana za lepsza od pierwszej - akcja toczyła się już podczas wojny, grała Jane Seymour, a sceny z obozu koncentracyjnego naprawdę nagrano w Polsce w b. obozie hitlerowskim Auschwitz-Birkenau. Wtedy po raz pierwszy w historii filmu wpuszczono ekipę amerykańska na teren obozu. w gazetach drukowano wypowiedzi aktorów i innych, jak ogromne wrażenie zrobiło na nich przebywanie na terenie b.obozu i rozmowy z b. więźniami obozu, którzy zresztą byli konsultantami wielu scen. Dla mnie wersja angielska jest , niestety, nie do obejrzenia, bo w ogóle nie znam angielskiego. Jestem już emerytką, w mojej szkole uczono rosyjskiego. Pozdrawiam.

IrenaSz

mój syn z kolegami byli tam w Oświęcimiu statystami przy kręceniu tego filmu w Oświęcimu mieli wtedy po 15 lat

ula_57

szukam juz długo tego serialu po polsku nie ma

ocenił(a) serial na 9
ula_57

No to Twój syn miał ekstra przeżycie! Proszę, gdybyś znalazła ten serial, pochwal się! Pozdrawiam.

IrenaSz

Pierwszy odcinek przetłumaczony.
Docelowo będą wszystkie.
Choć to bardzo smutny serial.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones