PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11538}

Wojna i pamięć

War and Remembrance
7,6 403
oceny
7,6 10 1 403
Wojna i pamięć
powrót do forum serialu Wojna i pamięć
ocenił(a) serial na 9
Uncle_Fucker

Serial mi się podobał i żaden wielbiciel PIS mnie nie wnerwi

ocenił(a) serial na 6
giovanni50

Akurat niechęć do żydów to domena pogrobowców endecji w stylu LPR więc to argument zupełnie z dupy...

Przykład - zaliczam się do ludzi których nienawidzisz całym sercem a jednak odpuszczałem po całości rzekome polakożerstwo które miało się rzekomo pojawiać w 2 pierwszych odcinkach poprzedniej serii z 1939. Co najwyżej bolały głupoty historyczne pokroju zupełnych błędów typu że data ataku na Polskę ustalona na 1 września chociaż do ostatniej chwili planowano go na 26 sierpnia, polska kawaleria używająca lanc podczas wojny albo właśnie hełmy typu francuskiego u polskiej piechoty co było wtedy już zupełnie niespotykane i parę innych gaf. W sumie jedynym wielkim "antysemityzmem" był jeden brodaty zbok i jeden wyjątkowy prymityw zatzrymujący głównych bohaterów podczas jazdy do Warszawy ale to skomentowano dobrze w postaci zdania o "złych i dobrych Polaków". Plus trudno zapomnieć że mówią wprost o tym że Hitler (notabene wyjątkowo mocno przesadzony w swojej groteskowej diaboliczności) uderzył na Polskę w 1939 tylko dlatego ponieważ Stalin dał mu zielone światło i sam rozszarpywał kraj jak przystało na zupełną hienę. Co jak co ale rosyjska odpowiedzialność za największą hekatombe w dziejach świata jest często pomijana podobnie jak inwazja na Finlandię czy aneksja państw nadbałtyckich i cześci Rumunii. Za to twórcom a bardziej autorowi książki na bazie której to zrobiono należy się pochwały podobnie jak za nie powielanie stereotypów o polskim udziale w zagładzie żydów.

Żeby nie było - nie mam zwyczaju szukać twoich postów i tobie podobnych a jedynie wczoraj obejrzałem 6 i ostatni odcinek serialu kończącego się na grudniu 1941 i chciałem dowiedzieć się coś o kontynuacji celem stopniowego obejrzenia.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
tc1987

Serial jest wspaniały! Pokazano uczciwie Teresinę - "miasto, które Hitler podarował Żydom" - jak brzmi tytuł bardzo dobrego filmu dokumentalnego. Nadto część serialu była nagrana u nas, na terenie b. obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, a konsultantami byli m.in. byli więźniowie obozu.
Oburzające jest dla mnie to, że teraz tego serialu nigdzie nie można obejrzeć, z polskim lektorem lub napisami.
Proszę, jeżeli możesz mi wskazać, gdzie mogę zdobyć ten serial, oczywiście po polsku, będę wdzięczna! Pozdrawiam.

Uncle_Fucker

Ciekawe, że jedyny, który dał coś do zjedzenia Żydom w wagonach jadących do Auschwitz był Polakiem...

ocenił(a) serial na 9
rakrzes

Leon Niemczyk sprezentował im worek jabłek

giovanni50

Właśnie.

ocenił(a) serial na 9
rakrzes

Końcówka lat 80 wtedy to było

ocenił(a) serial na 9
giovanni50

Nie wiesz, czy ten serial można gdzieś zdobyć z polskim lektorem lub napisami? Będę wdzięczna za podpowiedź! Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
IrenaSz

Niestety nie :(

ocenił(a) serial na 9
Uncle_Fucker

Serial nie jest wcale "antypolski"! Nie wiem, skąd tyle jadu u Ciebie? Pokazano uczciwie Teresinę - "miasto, które Hitler podarował Żydom" - jak brzmi tytuł bardzo dobrego filmu dokumentalnego. Nadto część serialu była nagrana u nas, na terenie b. obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, a konsultantami byli m.in. byli więźniowie obozu.
Oburzające jest raczej to, że teraz tego serialu nigdzie nie można obejrzeć, z polskim lektorem lub napisami.

ocenił(a) serial na 9
IrenaSz

To pewnie wielbiciel Ruchu Narodowego i łysola Kowalskiego

IrenaSz

jak nie można jak można

ocenił(a) serial na 9
kwieku50

Witam, a gdzie można obejrzeć serial "Wojna i pamięć" z polskim lektorem lub napisami ? Będę wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam.

IrenaSz

mam na gryzoniu ale nie wiem czy mogę link podsyłać ,

kwieku50

nie mogę więc trzeba szukać na gryzonich

ocenił(a) serial na 9
kwieku50

Witaj - napisz do mnie prywatnie na mój adres - irenaszczepaniak@op.pl - z góry dziękuję

IrenaSz

to i ja poproszę :) afra59@gmail.com

dziękować

ocenił(a) serial na 9
afra59

Niestety, nie mam tego serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones